Jesteś tutaj: Home » Info » Turystyka » Wczasy dla osób na wózkach inwalidzkich 

Wczasy dla osób na wózkach inwalidzkich

 Ustronie Morskie - 14 dniowe turnusy rehabilitacyjne nad Bałtykiem- - zaledwie 50m. od piaszczystej plaży Bałtyku
USTRONIE MORSKIE 

to jedno z najpopularniejszych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych na zachodnim wybrzeżu Bałtyku, 15 km na wschód od Kołobrzegu. Doskonały klimat o właściwościach leczniczych i mikroklimat lasów mieszanych wywiera bardzo korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Duża zawartość w powietrzu jodu (trzecie w świecie), możliwość korzystania z inhalacji z naturalnego aerozolu wody morskiej oraz tonizujący wpływ bryz morskich sprawiają, że rehabilitacja, wypoczynek i rekreacja prowadzone są tu przez cały rok. Atrakcyjne wielokilometrowe i zróżnicowane trasy rowerowe i piesze umożliwiają Państwu uprawianie czynnych form wypoczynku. 

OŚRODEK REHABILITACYJNO-WYPOCZYNKOWY "ZAGŁĘBIE" położony jest w centrum Ustronia Morskiego zaledwie 70 m od morza. To cztero-kondygnacyjny budynek z windą, przystosowany dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. Ośrodek składa się z dwóch budynków hotelowych. Posiada bogatą bazę zabiegową, miłą i wysoko wykwalifikowaną kadrę, wykorzystując dobrze wyposażone gabinety zabiegowe. Ośrodek dysponuje 140 miejscami noclegowymi.
OŚRODEK REHABILITACYJNO-WYPOCZYNKOWY "ZAGŁĘBIE" położony jest w centrum Ustronia Morskiego zaledwie 70 m od morza. To cztero-kondygnacyjny budynek z windą, przystosowany dla osób z dysfunkcją narządu ruchu. Ośrodek składa się z dwóch
budynków hotelowych. Posiada bogatą bazę zabiegową, miłą i wysoko wykwalifikowaną kadrę, wykorzystując dobrze wyposażone gabinety zabiegowe. Ośrodek dysponuje 140 miejscami noclegowymi. Oferuje pokoje z pełnym węzłem sanitarnym 2-osobowe. Wszystkie pokoje posiadają łazienki i wyposażone są TV SAT, telefon, czajnik bezprzewodowy, lodówkę, radio oraz dostęp do Internetu. Do dyspozycji Gości przestronna kawiarnia.
ZABIEBI WYKONYWANE PODCZAS TURNUSU REHABILITACYJNEGO W ORW "ZAGŁĘBIE":
Masaż suchy jednoodcinkowy, Masaż suchy dwuodcinkowy, Masaż w fotelu typu Prezydent, Masaż limfatyczny urządzeniem BOA, Aquawibron, Kąpiel Perełkowa, Kąpiel parowa, Solanka, Sauna, Hydromasaż, Masaż podwodny, Magnetoterapia, Bicze wodne w kabinie parowej, Bicze szkockie, Okłady borowinowe, Naświetlanie Lampą SOLLUX, Naświetlanie Lampą Biotron, Inhalacje indywidualne, Gimnastyka zbiorowa, Gimnastyka indywidualna (UGUL), Pętla Glissona, Psychoterapia, Zabiegi prądami galwanicznymi, Zabiegi prądami diadynamicznymi, prądy faradyczne, interferencyjne, jonoforeza, TENS, KOTZlA, stymulacja mięśniowa, Laseroterapia, Ultradźwięki, Krioterapia.

ZABIEBI ODPŁATNE W ORW "ZAGŁĘBIE":
Masaż ipsilateralny - bazuje on na skrzyżowanym odruchu naczynioruchowym. Pod wpływem bodźców mechanicznych na bazie tego odruchu dochodzi do dużego przekrwienia w przeciwnej kończynie. Wraz z dużym przekrwieniem dochodzi do lepszego odżywienia przekrwionych obszarów, za tym idzie szybszy proces gojenia. Cena 40 zł.
Masaż segmentarny - składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonywania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych na drodze odruchowej. Cena 50 zł.
Masaż izometryczny - polega na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego (napięcie mięśni bez wykonywania ruchu w stawie, czyli bez skracania długości mięśnia). Sprzyja to przede wszystkim rozwojowi siły i masy mięśniowej. Cena 40 zł.
Masaż aromaterapeutyczny - masaż całego ciała i/lub w zależności od celu zabiegu masaż miejscowy. We wszystkich przypadkach do masażu stosuje się mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejkach roślinnych. Cena 60 zł.
Masaż relaksacyjny- pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Cena 70 zł.


Ośrodek jest uprawniony do przyjmowania osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania PFRON z następującymi schorzeniami:

z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich,
z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich,
z dysfunkcją narządu wzroku,
z dysfunkcją narządu słuchu,  z upośledzeniem umysłowym,
z chorobą psychiczną,
z padaczką,
ze schorzeniami układu krążenia,
z chorobami układu krwiotwórczego,
z chorobami układu moczowo-płciowego,
z chorobami układu pokarmowego,
z chorobami neurologicznymi,  z chorobami reumatycznymi,
ze schorzeniami układu oddechowego,
z cukrzycą,
osoby po laryngektomii,
z chorobami przemiany materii,
z chorobami dermatologicznymi,
z zaburzeniami głosu i mowy,
z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego,
kobiety po mastektomii,
z niedoczynnością tarczycy,


---