Jesteś tutaj: Home » Info » Turystyka » Tygodniowa wycieczka do Paryża 

Tygodniowa wycieczka do Paryża

P A R Y Ż - 7 dni

TRASA: Warszawa, Reims , Paryż, Wersal, Bruksela, Warszawa

 

 

 

1 Dzień – 24.04.2012(wtorek)

Zbiórka godz. 05:40 w Warszawie na pl. Bankowym, godz. 06:00 odjazd autokaru. Przejazd na nocleg tranzytowy. Po stronie polskiej przerwa na obiad na koszt własny. Zakwaterowanie, nocleg na terenie Czech lub Niemiec.

2 Dzień – 25.04.2012 (środa)

Wczesne śniadanie, wyjazd (ok. 07.00), przejazd do Reims – ojczyzny szampanów, chrztu Francji. Spacer po mieście, w miarę możliwości zwiedzanie wnętrz katedry NOTRE DAME - miejsce koronacji większości władców Francji. Przejazd do Ośrodka Katolickiego na przedmieściach Paryża, kolacja, nocleg.

3 Dzień – 26.04.2012(czwartek)

Śniadanie, wyjazd na całodniowe zwiedzanie Paryża: wyspa La Cite z perłą francuskiego gotyku katedrą Notre Dame, dzielnica łacińska ze słynna uczelnią Sorboną, Panteon (zwiedzanie) miejsce spoczynku – Marii Skłodowskiej i Piotra Curie, spacer po Ogrodach Luksemburskich, Hotel des Invalides (zwiedzanie). Nowoczesna dzielnica – La Defanse z nowoczesnym łukiem – Arche _ spacer i zakupy w centrum handlowym. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4 Dzień – 27.04.2012 (piątek)

Po śniadaniu przejazd do Wersalu (rezydencja królewska) zwiedzanie pałacu (z przewodnikiem i słuchawkami), spacer po słynnych ogrodach wersalskich. Powrót do Paryża – Pola Marsowe, wieża Eiffla wjazd na drugi lub trzeci poziom, wizyta w muzeum perfum – zwiedzanie i możliwość zakupu, Opera, plac Vendom. Dzielnica Montmartre – przejazd autokarem, następnie spacer po placu Pigal oraz Blanch – na którym znajduje się kabaret „Moulin Rouge” Bazylika Sacre Coeur – zwiedzanie wnętrza w miarę możliwości. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

5 Dzień – 28.04.2012 (sobota)

Luwr - dawna rezydencja królewska i najsłynniejsze muzeum francuskie z cennymi zbiorami sztuki takimi jak Monna Lisa – Leonarda da Vinci, Nike z Samotraki czy Wenus z Milo - zwiedzanie z przewodnikiem i słuchawkami. Szklana Piramida Luwru – nowoczesne Centrum Turystyczne. Następnie Ogrody Tuileriee, Plac Concorde, pola Elizejskie. Łuk Tryumfalny, wycieczka statkiem po Sekwanie z podziwianiem zabytków Paryża. Powrót do hotelu, kolacja , nocleg.

6 Dzień – 29.04.2012 (niedziela)

Śniadanie, opuszczenie hotelu, przejazd Brukseli, zwiedzanie katedry św. Goduli, Wielkiego Rynku pałacem króla i królowej, Manekin Piss (siusiający chłopiec) budynków Centrum Europejskiego, Atomium. Przejazd do Aachen (Akwizgran) zwiedzanie. Przejazd na nocleg tranzytowy, kolacja, nocleg.

7 Dzień – 30.04.2012 (poniedziałek)

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

Termin wycieczki: 24.04 – 30.04.2012 Cena wycieczki: 260 Euro/os. + 600 zł/os.

CENA ZAWIERA:

  • przejazdy klimatyzowanym autokarem z WC, barkiem, odchylanymi siedzeniami (autokar obsługuje 2 kierowców),
  • 2 noclegi tranzytowe na terenie Czech lub Niemiec pok. 2, 3 i 4 os. z łazienką,
  • 4 noclegi w Ośrodku Katolickim na przedmieściach Paryża w pok. 2, 3 i 4 os. z łazienką,
  • wyżywienie: 6 śniadań kontynentalnych + 5 kolacji;
  • zwiedzanie: Paryża, Wersalu, Brukseli (Wersal i Luwr z przewodnikiem i słuchawkami - dodatkowo płatne),
  • opiekę pilota z BT SENIOR,
  • ubezpieczenie NNW i KL (nieszczęśliwy wypadek + koszty leczenia) – ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych,

CENA NIE ZAWIERA:

  • napoi do obiadokolacji,

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów przewodników miejscowych, słuchawek – koszt ok. 120 Euro/os.

---