Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Testy kosmetyków » Stosowanie ekologicznych preparatów z naturalnymi filtrami UV 

Stosowanie ekologicznych preparatów z naturalnymi filtrami UV

Jak się okazuje, zmarszczki potrafią być mocniejszym impulsem do używania kosmetyków  z filtrami niż rak skóry!  Takie wnioski można wyciągnąć, opierając się na wynikach jednego z ostatnich badań opublikowanych w „Archives of Dermatology” . Badacze  starali się odnaleźć sposób, w jaki można zachęcić młode kobiety aby ograniczyły ilość wizyt w solariach, które znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia czerniaka, najgroźniejszej postaci raka skóry.  W badaniu wzięły udział kobiety w wieku od 18 do 22 lat. Jak się okazało obawa przed efektem znacznego przyspieszenia starzenia się skóry – znacznie bardziej  niż obawa przed rakiem skóry – była dla 35% z nich wystarczająco przekonująca,  by zredukować ilość wizyt w solariach.

June Robinson – profesor dermatologii i główny autor badania z uniwersytetu Northwestern University Feinberg School of Medicine –  relacjonuje, że uczestnicy badania „najbardziej bali się,  że będą mieć zmarszczki, przez co staną się mniej atrakcyjni”.

Profesor dodaje „Ich strach przed nieatrakcyjnym wyglądem przesłaniał wszystko inne. To była najbardziej sugestywna perswazja, pomijając fakt, że to właśnie dlatego się opalają.”Tak więc to obawa przed zmarszczkami może być najlepszym sposobem na zachęcenie młodych ludzi do zabezpieczania się przed destrukcyjnym wpływem promieni słonecznych, na przykład poprzez stosowanie ekologicznych preparatów z naturalnymi filtrami UV.

---