Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Porady DLA KOBIET » Pięć etapów do odkochania 

Pięć etapów do odkochania

Jak się skutecznie odkochać?

Jak zapomnieć o wielkiej miłości?

Pięć etapów do odkochania

Jeśli dopadła cię nieszczęśliwa miłość a twój wybranek ani myśli zwrócić na ciebie uwagi to najwyższa pora poradzić sobie z tym męczącym uczuciem i odkochać się. Łatwo powiedzieć?

Wiem, że to nie jest wcale takie proste, natomiast musisz sobie zdać sprawę, że to jedyna droga. Nie zmusisz nikogo do uczucia, cokolwiek byś nie zrobiła i jak bardzo się starała.

Poniżej proponuję ci kilka sprawdzonych sposobów, bo musisz wiedzieć, że nie jesteś jedyna z takim problemem. Niestety to wielka rzadkość, aby dwie osoby darzyły się tak silnym i wzniosłym uczuciem z takim samym zaangażowaniem.

 

Jak rozpoznać nieszczęśliwą miłość?    

Jeśli wciąż o nim myślisz, jednocześnie zapominając o całym świecie, a on nie czuje tego samego do ciebie.

Zastanawiasz się czy nie zadzwonić do niego, pod byle pretekstem aby tylko na chwilę usłyszeć jego głos.

Kiedy budzisz się i zasypiasz twoje myśli skierowane są wyłącznie na tę osobę i nie chce ci się wracać do rzeczywistości.

Irytują cię ludzie, którzy nie chcą podzielić się twoimi spostrzeżeniami na jego temat a ty bezustannie chcesz rozmawiać tylko o nim.

Wyjścia bez niego nie sprawiają ci przyjemności i nie umiesz się bawić na imprezach tylko chowasz się w kącie marząc o nim, a inni mężczyźni cię irytują.

Jeśli coś takiego dzieje się w twoim życiu, najwyższa pora stawić temu czoła. Musisz być silna i walczyć z wypalającym cię uczuciem.  Poniżej przedstawiamy pięć etapów na odkochanie się.

  1. Ustal swój stan ducha i przeanalizuj ile daje ci to korzyści a ile negatywnych emocji. Jeśli zrozumiesz że to uczucie cię wypala i będziesz chciała z nim zawalczyć, masz pierwszy krok za sobą. Musisz zrozumieć, że ten człowiek nie jest jedyny na świecie i że nie jest to jedyna szansa na zbudowanie związku.
  2.  Postaraj się spojrzeć na siebie z boku i wczuć się jak mogą widzieć cię inni. Zobaczysz, że to jak się zachowujesz jest irracjonalne i śmieszne. Wtedy pojawią się negatywne emocje, które niestety musisz przeżyć. Nie ma innego sposobu jak ból po utracie a kiedy to przebolejesz wówczas będziesz mogła wkroczyć w trzeci etap do wolności.
  3. Postaraj się nie rozmawiać o nim z przyjaciółmi, nie zaprzątać sobie głowy jego osobą. Nie chodzić w miejsca, które w jakikolwiek sposób będą ci o nim przypominały.
  4. Znajdź sobie jakąś własną pasję, coś co będzie całkowicie twoje. Będzie cię zajmowało i sprawiało ci przyjemność. Czuj się doceniana i wartościowa. Poczuj, że ten człowiek na ciebie nie zasługuje.
  5. Wyjmij kartkę i wypiszą na niej swoje zalety, wszystko za co ludzie mogą cię doceniać i poczuj się silna, wspaniała i wartościowa. Następnie wypisz wszystkie wady swojej nieszczęśliwej miłości – uwierz mi on nie jest ideałem. Następnie przeanalizuj krok po kroku wszystko co napisałaś na kartce i zapominaj o nim.

To wcale nie jest takie proste i może trwać nawet kilkanaście miesięcy, ale pamiętaj, że im szybciej podejmiesz te kroki tym szybciej staniesz się wolna. 

Autor tekstu; Beata Jaworska

---